wpis10

Jak farbować włosy w domu?

Lubisz często zmieniać kolor włosów, a nie chcesz wydać fortuny na wizyty u fryzjera? A może po każdym farbowaniu w salonie wychodziłaś niezadowolona? Jeżeli tak, to koloryzacja włosów w domu jest rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie.

 

Uwaga – jeżeli zupełnie się na tym nie znamy, o pomoc warto poprosić nieco bardziej doświadczoną koleżankę. W przeciwnym razie, na naszej głowie w dalszym ciągu znajdować będą się nieestetyczne odrosty lub, co gorsze, kolor włosów nabierze zupełnie innego odcienia niż ten na opakowaniu.

Czym najlepiej farbować włosy w domu? Jeżeli zależy nam jedynie na tymczasowej zmianie, zdecydujmy się na szamponetkę, która zmywa się po kilku lub też kilkunastu myciach. Szczególną uwagę zwrócić należy tutaj na odcienie czerwieni, które na włosach otrzymują się o wiele dłużej i mają tendencję do blaknięcia. Innym rozwiązaniem jest krem tonujący. Ten najlepiej sprawdzi się w celu odświeżenia koloru. Niestety, stosunkowo szybko się wypłukuje i nie należy do najtrwalszych. Jeżeli zależy nam natomiast na poważniejszej zmianie, postawmy na farbę koloryzującą. Jest ona nie tylko trwała, lecz również w największym stopniu pokrywa siwiznę. Jeżeli mamy długie włosy, warto zaopatrzyć się w dwa opakowania farby tak, by równomiernie pokryć całość.

źródło zdjęcia

 

Do farbowania należy odpowiednio się przygotować. Załóżmy bluzkę i spodnie, których pobrudzenia nie obawiamy się, okryjmy się starym ręcznikiem i załóżmy rękawiczki. Jeżeli mamy siwe włosy to właśnie od nich warto rozpocząć koloryzację. Farbę nakładajmy od czubka głowy aż po kark. Na sam koniec pozostawmy resztę włosów wraz z końcówkami. Pamiętajmy, by nigdy nie skracać ani wydłużać czasu przeznaczonego na trzymanie preparatu na głowie podanego przez producenta. W przeciwnym wypadku, na naszej głowie pojawić może się zupełnie inny kolor niż planowałyśmy. Farbę spłukiwać należy aż do momentu, gdy woda będzie czysta. Po farbowaniu warto również nałożyć na włosy odżywkę. Nierzadko jest ona dołączana do opakowania.

źródło zdjęcia

 

Jak poradzić sobie z farbą, która pozostała na skórze? Przed koloryzacją, w skórę przy linii włosów wetrzyjmy wazelinę lub krem. Inny sposób to sok z cytryny, kwasek cytrynowy, mleczko do demakijażu lub specjalny preparat dostępny w sklepach z artykułami fryzjerskimi, na przykład ten.

 

Wolicie farbować włosy u fryzjera czy w domu? Macie jakieś własne, sprawdzone patenty?

 

Jedna myśl nt. „Jak farbować włosy w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>